Mam do sprzedania SD-BOX za 350 zł. Jesteś zainteresowany, to skontaktuj się.

Kolejny numer może nieco rozczarować amigowców pod względem znajdujących się w magazynie opisów gier. Jest to uzasadnione we wstępie, a także o dalszych losach pisma. Zwolennicy mało popularnego w naszym kraju PET'a mogą przeczytać recenzję gry Rush, bazującej na powstałej wcześniej grze Canabalt. Jak zwykle jest spora ilość nowinek na wszystkie platformy. Po za recenzjami nowych i znanych już wszystkim dobrze gier, opisano także jak to ich twórcy na małe Atari zaczerpnęli niektóry motywy z gier na C64. Wspomnienia i wywiady jakie zostały przeprowadzone z polskimi programistami, doskonale przedstawiają sytuację tworzenia gier w latach '90. Skull, współtwórca gry Bomberland, opisał drogę jaką pokonał od pomysłu do realizacji moim zdaniem najlepszej gry zeszłego roku na C64.

Dodano: 2014-02-07 16:44:00

LukHash Essentials Cart - to kompilacja 20 programów używanych przez LukHash'a na co dzień podczas tworzenia muzyki. Można tu znaleźć przede wszystkim programy do grania na żywo jak i sequencery. Kartridż zawiera także kilka programów syntezy mowy, których zastosowanie można usłyszeć w jego muzyce.

Dodano: 2914-01-09 09:18:00

Tym razem postanowiłem dodać rozpoznawanie zabezpieczonych nagrań, czyli uwzględniłem jedną z sugestii użytkowników. Ta wersja nie umożliwia jeszcze usunięcia ochrony przed kopiowaniem i zapisania plików jako niezabezpieczonych. Postaram się jednak to dodać w kolejnej wersji jak i uzupełnić rozpoznawanie zabezpieczeń o kolejne rodzaje.

Dodano: 2013-12-07 14:56:00

16-17 listopada 2013 r. w CSW Solvay przy ul. Zakopiańskiej 62 odbyła się kolejna edycja DKiG, która miała na celu pokazanie jak wyglądają stare komputery sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat.

Najnowsza edycja przyciągnęła setki fanów komputerów Amiga, Atari, Commodore 64, PC, MAC i innych oraz konsol takich jak SNES, Pegazus, Atari 2600 i innych.

Dodano: 2013-11-23 16:35:00

Nowsza wersja wniosła małe lecz istotne zmiany, dzięki którym obsługa urządzenia powinna stać się jeszcze bardziej przyjemna. Dodano istotną dla wielu użytkowników możliwość szybkiego wybierania pierwszego lub ostatniego elementu listy tytułów dyskietki oraz szybsze ich przewijanie. Inne drobne poprawki postaram się uwzględnić w kolejnej wersji oprogramowania.

Dodano: 2013-11-13 13:48:00

Na ten numer czytelnicy musieli czekać nie co ponad pól roku. I było warto, bo już na samej okładce widać przedsmak perełek jakie nas czekają. Bomberland - gra napisana przez Skull'a we współpracy z Owenem Crovly, to temat numeru zdecydowanie warty polecenia każdemu miłośnikowi takich tytułów jak Bomberman czy Dyna Blaster. Czy warto uznać ją grą roku, to już oceńcie sami. Miłośnicy współczesnych konsol czy komputerów możecie przeczytać recenzję o kontynuacji znanego na cały świat plagiatu The Great Giana Sisters pod tytułem Twited Dreams. Spośród sporej ilość nowości jak i recenzji, każdy znajdzie coś dla siebie. Nie mogło zabraknąć listy TOP 10, zawierającej spore przetasowanie. Johny jak zwykle nie zawiódł i tym razem zaprezentował kolejną część swojego komiksu.

Dodano: 2013-11-12 10:01:00

Kompilacja najlepszych gier zdaniem użytkowników. Znajdziesz tu same hity w które grałeś w dzieciństwie. Są to gry z gatunku wyścigów samochodowych, bijatyk, platformówek, strzelanin kosmicznych, sportowych jak i klasyków. Krótki czas doczytywania wynoszący około sekundę, sprawia samą przyjemność w oczekiwaniu na na kolejny poziom.

Dodano: 2013-10-29 12:08:00

Siódmy numer wymagał sporego oczekiwania, jednak pośpiech nie był tym razem wskazany. Znajdziecie w nim mnóstwo nowości na wszystkie platformy sprzętowe. Tym razem artykuły zostały rozmieszczone według nich. Jest spora ilość recenzji gier na Amigę, więc posiadacze tych komputerów nie powinni czuć niedosytu. Oprócz recenzji jest także rozmowa z panem Marianem Awgulem, twórcą kilu gier głownie na Amigę. Obszerny opis o firmie Psygnosis powinien wynagrodzić znacznie mniejszą ilość artykułów z poprzednich numerów. Komodorowcy znajdą jak zawsze coś ciekawego. W magazynie znalazł się opis jednoosobowej firmy wydającej gry na mniej popularne w Polsce komputery PET i VIC-20.

Dodano: 2013-09-10 15:10:00

Na prośbę użytkowników dodałem opcję kopiowania plików PRG z dyskietki na dyskietkę, także w obrębie jednego urządzenia. Mam nadzieję, że przyda się ona także innym, nawet tym którzy mi o niej nie sygnalizowali. W najbliższym czasie zamierzam uwzględnić także inne wasze propozycje o czym poinformuję na forum.

Dodano: 2013-06-30 12:45:00

Po dłuższym okresie udało mi się usunąć 4 bardzo istotne błędy, znacznie utrudniające użytkowanie. Dodatkowo wprowadziłem drobne zmiany związane z wyświetlaniem katalogu dyskietki. W kolejnej wersji postaram się dodać nowe funkcje, m. in. te napisane przez użytkowników. Nie jestem w stanie dodać wszystkiego na raz, więc proszę o wyrozumiałość.

Dodano: 2013-05-10 19:55:00

Data ostatniej aktualizacji:2024-01-15 14:35:33.

Ta witryna używa plików Cookies. Przeglądając nasz serwis wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj dalej ...
c64.com.pl © 2009-2024