Mam do sprzedania SD-BOX za 350 zł. Jesteś zainteresowany, to skontaktuj się.

W dniach 5-7 grudnia 2014 odbyła się kolejna impreza pod nazwą Silly Venture. Tym razem była ona dedykowana komputerom Atari ST/STe.

Dodano: 2014-12-25 11:01:00

Po prawie czteromiesięcznej przerwie, jest kolejna wersja oprogramowania. Tym razem dodałem jedną drobną opcję, która powinna znacznie uprzyjemnić użytkowanie potencjalnym graczom. Jest nią możliwość sterowania menu jak i wybór plików katalogu dyskietki za pomocą joystick'a. Dodatkowo zostały usunięte drobne błędy. Teraz zajmę się opcjami formatowania, usuwania plików itd.

Dodano: 2014-11-29 09:31:00

To już dziesiąty numer Komody. Tym razem tematem przewodnim są Żółwie Ninja oraz tematyka związana z wojownikami Ninja. Obszerny materiał powinien w sporym zakresie przedstawić tę tematykę. Tradycyjnie można znaleźć recenzje gier, sporo newsów oraz notowanie TOP 10. Niektóre artykuły przetłumaczono także na język angielski, co powinno zachęcić do sięgnięcia po ten numer, także czytelników zagranicznych. Bonus jakim jest Coverdisk, zawiera grafiki o których krótka informacja jest w numerze. Jest jeszcze jedna wiadomość we wstępie, i mam nadzieję, że na obietnicach się nie skończy.

Dodano: 2014-09-30 12:18:00

Jedną z sugestii użytkowników było dodanie polskiego interfejsu. Choć może wydawać się to łatwe, przysporzyło mi to odrobinę problemów i musiałem pójść na kompromis, dodając polskie napisy. Nie jest to może wiele, jednak małymi kroczkami w końcu dodam wszystkie Wasze sugestie.

Dodano: 2014-08-03 18:07:00

To już drugi numer w tym roku i jak widać jest bogatszy o cztery strony. Tym razem nowości nie ma aż tak wiele jak poprzednio, za to rekompensują nam to aż trzy wywiady oraz sporo recenzji gier. A spośród tych znalazł się rodzynek na VIC-20 opisujący grę związaną z tegorocznym mundialem. Musze pogratulować autorowi determinacji oraz zdążenia napisania gry, przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Wywiad z Indyjr'em tworzącym gry za pomocą edytora SEUCK oraz prezentacja dwóch jego gier, być może zachęci także innych początkujących, do sprawdzenia swoich sił przy tworzeniu własnej gry. Bohdan Rau to osoba tworząca oprogramowanie nie tylko na tradycyjnego komodorka 64, a przeprowadzony z nim wywiad oraz zaprezentowanie jego gier, doskonale obrazuje potencjał tego programisty. Większość z Was na pewno grało w grę pt. Flappy Bird - czyli slalom "pijanego" ptaszka pomiędzy rurkami, rodem jak z Super Mario Bros. Jak pokazuje ten numer fenomen ptaszka został przeniesiony także na inne platformy. O Commando chyba każdy słyszał, a Ci co nie słyszeli niech się nie przyznają. Grupa Nostalgia zrobiła remake tej gry poszerzając ją o dodatkowe elementy. W numerze znajduje się też ciekawa rozmowa z irańskim webmasterem forum o Commodore oraz o zainteresowaniu tym komputerem, w tamtym kraju. Trzy artykuły porównujący graczy różnych platform, oraz prowadzonych przez nich "wojen", zostały rewelacyjnie zaprezentowany i zobrazowane. Pozwalają na szersze spojrzenie i refleksję, która powinna u niektórych zmienić odrobię myślenie wyuczonych obecnie stereotypów. Amigowcy znajdą także recenzje klasyków i mam nadzieję, że nie będą zniesmaczeni mniejszą ilością opisanych gier na tę platformę.

Dodano: 2014-07-15 17:50:00

Wielu użytkowników chciało używać to urządzenie także na C128. Było to uniemożliwione ze względu na odrobinę inną zasadę działania cartridge'y na obydwu komputerach. Po poprawce sprzętowej urządzenie działa poprawnie na obydwu komputerach. W poprzedniej wersji przez przypadek powstał błąd objawiający się wyborem głównego katalogu karty SD po wybraniu pierwszego elementu z listy tytułów. W kolejnej wersji oprogramowania postaram się dodać kolejne propozycje użytkowników.

Dodano: 2014-07-10 15:36:00

Korzystając z sugestii użytkowników w tej wersji dodałem szybkie listowanie katalogu dyskietki dla SD2IEC oraz szybką zmianę numerów urządzeń do odczytu i zapisu. Dodatkowo zostały poprawione drobne błędy podczas zmiany urządzenia jak i wyświetlaniu listy tytułów dyskietki. Kolejna wersja będzie zawierała nowe usprawnienia także zaproponowane przez Was.

Dodano: 2014-06-14 10:42:00

Dziewiąty numer magazynu zawiera kilka interesujących recenzji gier. Miłośnicy wyścigów i symulacji samochodowych znajdą opis jednej z najlepszych, jeśli nie najlepszą grę tamtego okresu czyli Test Drive. Będzie też spory ubaw podczas łapania duchów - Ghostbusters czy sporo strzelania w grach Scorpius lub Dark Force. Ten numer zawiera także opis gry wraz z solucją do jednej z nielicznych gier o He-Man-ie. Obszerny wywiad z twórcą gry Knight'n'Grail doskonale pokazuje jego zapał oraz trudności jakie musiał pokonać by napisać świetną grę. Minimoog jak zapowiedział w poprzednim numerze tak też i zrobił, teraz każdy może już pograć w jego dzieło pt. "Slavia". Zapomniał bym, jak zwykle sporo nowości, tym razem zostało przedstawionych w inny sposób niż dotychczas. W jaki dokładnie - przekonajcie się sami.

Dodano: 2014-05-30 18:23:00

Kolejna wersja SD-BOX'a nie wnosi spektakularnych zmian, za to zawiera poprawione turbo do magnetofonu. Poprzednia jego wersja uniemożliwiała poprawny odczyt nagrań z kaset wydanych przez firmę RELAX, pomimo poprawnego ustawienia skosu głowicy. Zmieniono także wygląd okienek przez co moim zdaniem wyglądają lepiej. Posiadacze kaset wydanych przez firmę GRUBCIO będą mogli sobie skopiować ich zawartość, dzięki dodaniu możliwości usunięcia stosowanego tam zabezpieczenia Tape Protector v1.5. Nie starczyło czasu na dodanie sugestii użytkowników, jednak wszystko na to wskazuje, że w kolejnej wersji z nich skorzystam.

Dodano: 2014-03-26 11:56:00

Najnowsza wersja umożliwia usunięcie zabezpieczeń Micrus Copy i zapisanie programów z kasety na dyskietce. Nie oznacza to, że wszystkie zabezpieczenia jakie stosowano, w tej wersji będzie można usunąć. Usunięto też jeden poważny błąd uniemożliwiający uruchomienie plików w formacie M2I. W kolejnej wersji postaram się dodać pozostałe znane mi zabezpieczenia oraz jakieś sugestie użytkowników.

Dodano: 2014-02-21 13:47:00

Data ostatniej aktualizacji:2024-01-15 14:35:33.

Ta witryna używa plików Cookies. Przeglądając nasz serwis wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj dalej ...
c64.com.pl © 2009-2024