Mam do sprzedania SD-BOX za 350 zł. Jesteś zainteresowany, to skontaktuj się.

CBM ASTEROIDS


Wydana przez firmę Atari w 1979 roku gra Asteroids doczekała się wielu konwersji na inne platformy. Na Commodore 64 możemy znaleźć także konwersje tej gry pod tym samym tytułem oraz m. in. w pakiecie Arcade Classics. Jeden z twórców konwersji - Wegi stwierdził, że jego konwersja jest najbardziej zbliżona do oryginału z Atari. Szczegółowość odwzorowania poszczególnych asteroid wraz z pozostałymi elementami, umożliwia poczucie klimatu, jaki niewątpliwie panował w tamtych czasach.


Celem gry jest zdobycie największej ilości punktów. Uzyskuje się to poprzez kierowanie statkiem kosmicznym i strzelanie do otaczających go asteroid. Te w momencie ich trafienia rozpadają się na mniejsze dodatkowo przy tym przyspieszając. Co pewien czas pojawia się statek kosmiczny, którego zestrzelenia premiowane jest większą ilością punktów. Zlikwidowanie wszystkich asteroid przenosi nas do kolejnego poziomu, w którym jest ich więcej. Kierowany pojazd kosmiczny może się przemieszczać lub teleportować w inne miejsce.


Plansza tytułowa prezentuje twórców gry. Oprawą muzyczną zajął się Rabbi, zaś efektami Conrad, znany choćby ze współpracy ze Skullem, twórcą gry Bomberland lub Mr Sidem - autorem konwersji Prince of Persia. Zastosowany motyw muzyczny pochodzi z utworu Jean Michel Jarre - Popcorn.


Moje odczucia do konwersji tej gry są mieszane. Twórcy chcieli dokonać czegoś, co powinno być zrobione już dawno temu i dla mnie nie do końca podołali zadaniu. Dosyć często widać migające asteroidy, a decyzja o umieszczeniu teleportacji po skierowaniu joysticka do siebie wprowadza niepotrzebny zamęt. Nie wiem czemu do tej pory gra nie ukazała się oficjalnie, choć plany jej wydania to okres Bożego Narodzenia 2013 roku. Ten ponad roczny czas oczekiwania nie mogę nazwać drobnym poślizgiem.


Wsad do cartridge'a otrzymałem dzięki uprzejmości Wegi'ego i dzięki temu gra działa także na Universal cartridge.


CBM ASTEROIDS - cartridge
CBM ASTEROIDS - autorzy
CBM ASTEROIDS - demo
CBM ASTEROIDS - rozgrywka
CBM ASTEROIDS - wpisanie się na listę najlepszych


Wyświetleń: 2763
Data ostatniej aktualizacji:2014-12-31 14:00:56.

Ta witryna używa plików Cookies. Przeglądając nasz serwis wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj dalej ...
c64.com.pl © 2009-2024