Mam do sprzedania SD-BOX za 350 zł. Jesteś zainteresowany, to skontaktuj się.

Geografia świata

Cartridge należy włożyć do gniazda EXPANSION PORT nadrukiem do góry. Wkładanie jak i wyciąganie możliwe jest tylko przy wyłączonym napięciu zasilającym komputer. Nie stosowanie się do tych poleceń może spowodować kosztowną awarię komputera. Po załączeniu komputera ukaże się plansza informacyjna producenta cartridge'a.

Poprzez naciśnięcie dowolnego klawisza ukaże się plansza z numerami tematów:


  1. STOLICE PAŃSTW
  2. WIĘKSZE MIASTA ŚWIATA
  3. PASMA GÓRSKIE
  4. MORZA I OCEANY
  5. RZEKI
  6. MIASTA POLSKI

Należy tu wybrać cyfrę zagadnienia od 1 do 6. Zawsze czytaj pytanie znajdujące się między dwiema białymi kreskami. Przykładowo po wybraniu tematu nr 3 (PASMA GRÓSK1E) pytanie brzmi:

JAKIE GÓRY PRZECHODZĄ PRZEZ np. NORWEGIĘ I SZWECJĘ?

Twoim zadaniem jest wpisanie prawidłowej odpowiedzi np. SKANDYNAWSKIE i przyciśnięcie klawisza RETURN. Na podobnej zasadzie opracowane są wszystkie tematy z wyjątkiem:


  1. MORZA I OCEANY
  2. RZEKI

W tych dwóch przypadkach twoim zadaniem jest wciśnięcie klawisza od 1 do 6 z prawidłowym numerem odpowiedzi. Należy pamiętać, że wyrazy nie zawierają polskich liter. To jest tylko jeden typ cartridge'a z całej serii, który nie zawiera polskich znaków, lecz dzięki temu zaistniała możliwość umieszczenia w pamięci większej ilości zagadnień.

Po zakończeniu testu komputer wyświetli jego wynik oraz procent twojej znajomości danego tematu.Historia Polski

Data ostatniej aktualizacji:2024-01-15 14:35:33.

Ta witryna używa plików Cookies. Przeglądając nasz serwis wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj dalej ...
c64.com.pl © 2009-2024