Aktualizacja


Kontakt
Ilość odwiedzin

ministat liczniki.org
Relax 77
MAGIA MATEMATYCZNA

Programy edukacyjne, które podczas wspaniałej zabawy podświadomie rozwijają umiejętność logicznego myślenia i uczą podstaw matematyki. Programy przeznaczone są głównie dla uczniów początkowych klas szkoły podstawowej, ale i starsi na pewno znajdą dla siebie coś ciekawego.

UWAGA: Pierwszy numer licznika odpowiada instalacji, a drugi grze.


  1. Program ładujący TURBO 250 - 003
  2. PHAEDRA 012/017 - gra znana pod nazwą TETRIS. W tej wersji jest dużo prostsza. Przeznaczona dla najmłodszych. Polega na układaniu klocków o różnym kształcie w pionowej studni.
  3. PARANOIMlA 054/058 - układanka polegająca na usuwaniu kamieni o takim samym symbolu.
  4. KRIMINI 086/090 - wspaniała gra podobna do samotnika. Rozwija spostrzegawczość i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji.
  5. MAŁY MATEMATYK 113 - jest to program sprawdzający stopień opanowania arytmetyki. Całość w języku polskim.
  6. WESOŁY PROFESOR - 120/124 - program do nauki podstawowych działań matematycznych na liczbach całkowitych i ułamkach. Pozwala na naukę krok po kroku pisemnego sposobu obliczeń. Dla tych, którzy opanowali tę sztukę niespodzianka. Gra zależna od trafności odpowiedzi.
  7. COMBINAT WARS 146 - atrakcyjny sprawdzian z tabliczki mnożenia. Zostajesz kapitanem statku kosmicznego atakowanego przez pociski wroga. Na pociskach są pytania z tabliczki mnożenia. Aby zniszczyć pocisk musisz wcisnąć kombinację klawiszy będącą odpowiedzią na pytania.
  8. NOMBER 151/154 - gra podobna do PACMANA. Twoim zadaniem jest zbudowanie ze schwytanych liczb i znaków takiego działania, aby wynik był równy podanemu.
  9. OUICK STER 159/163 - bardzo prosta gra, lecz dostarczająca mnóstwa emocji. Walczysz z duszkiem i iskrami o pole na planszy. Rozwija zdolności taktyczne.

ŁADOWANIE PROGRAMU:

Ustawiasz kasetę na początek taśmy. Wpisujesz LOAD i wciskasz RETURN. Wciskasz klawisz PLAY. Po uruchomieniu się programu TURBO 250 przewijasz taśmę tak aby wskazanie licznika było zgodne z podanym w opisie. Wpisujesz <-L i wciskasz RETURN. Po załadowaniu się gry wpisujesz RUN i wciskasz RETURN.

Relax 71 - GRY SPORTOWE II

Wyświetleń: 540
Data ostatniej aktualizacji:2020-11-05 11:38:17.

Ta witryna używa plików Cookies. Przeglądając nasz serwis wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj dalej ...
c64.com.pl © 2009-2021